1 Ekim 2017 Pazar

Türk Sanat Müziği Kursunda Bir GünümHerkese Merhabalar

Annem son zamanlarda çok yoğun çalışıyor. Bu sırada da Türk Sanat Müziği kursuna gitmeye başladı. Türk Sanat Müziğini de küçüklüğünden beri istiyormuş. Şimdi size Türk Sanat Müziği kursunda geçirdiğim bir günü ve gözlemlerimi anlatacağım.
Annem gittiği Türk Sanat Müziği kursuna beni de götürdü. Açıkçası ilk başta sıkılacağımı düşünmüştüm ama aksine çok beğendim. Türk Sanat Müziği bambaşka bir şey. İnsana huzur veriyor.

Şimdi anlatmaya oturma düzenlerinden başlayayım. Erkekler bir tarafta kadınlar bir tarafta oturuyor. Ders iki saat sürüyor. Ders günleri çarşamba ve cumartesi. Ara sıra hoca şarkıyı durdurup talimat verip ya kaldıkları yerden yada baştan başlatıyor. Misafir yerleri de var. İsteyen gidip izleyebiliyor. Ben misafir yerlerinde oturup dinledim. Misafir yerleri şarkı söyledikleri yerde bulunuyor. İki saatlik derste 15 dakikalık dinlenme molası veriliyor. İsteyen ücretle simit de alabiliyor. Çaylar ücretsiz. Benim gittiğim gün ayrıca gofret ikramı da vardı. 

Derslerde hoca koroya toplu şarkı söyletip, tekrar yaptırdığı gibi solo çalışmaları için bazen tek tek şarkıda söyletebiliyor. 

Annemin gittiği bu kurs Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Türk Sanat Müziği Korosu.Annemle zaman zaman kursa gideceğim. Sizlere ilerde yine gözlemlerimi aktarırım.

Şimdilik hoşçakalın.

7 yorum:

 1. Güzel bir yazı olmuş Tebrikler.Bu arada benim kızımda Eskişehir'de oturuyor bende sık sık yanına gidiyorum,güzel bir şehir 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler inşallah sizinle de tanışma fırsatı bulurum

   Sil
 2. Türk sanat müziği içinde tek sanat geçen müzik türü:) güzel olmaz mı hiç...

  YanıtlaSil
 3. Ne güzel faaliyetleri var anneciginin çok sanslisin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Annem çok aktif biri. Oğlu olduğum için çok şanslıyım gerçekten teşekkürler.

   Sil
 4. Çok severim türk sanat müziğini 😊gerçekten keyifli oluyor dinlemek 😊sizde çok güzel anlatmışsınız keyifli bir yazı olmuş emeğinize sağlık sevgiler ..

  YanıtlaSil