3 Şubat 2018 Cumartesi

Eti Arkeoloji Müzesi Okul Gezimiz

Herkese Merhaba

Bugün sizlere okulla beraber gittiğimiz Eti Arkeoloji Müzesi gezimi anlatacağım. Yayın gecikti çünkü derslerden fırsat bulamamıştım. 15 tatilde de ailemle gezilere katıldığım için ancak fırsat bulabildim.
Burayı gezerken her şey çok dikkatimi çekti. Eskiden nasıl tarihi eserler olduğu, bu zamana kadar nasıl dayandıkları, kazı sırasında zarar vermeden nasıl toprağın altından çıkarıldıklarına ve toprağın altında çıkarılana kadar nasıl dayandıklarına dair her şey kafamın içerisinde dönüp durdu. Çok ilginç geldi. 

Biz buraya okul gezisi ile geldiğimizden ve yaşımız 18 yaşından küçük olduğundan dolayı ücretsiz gezdik. Ancak normalde giriş müze kartlarla yada giriş bileti ile sağlanıyor. 

Müzede ben zar zor fotoğraf çektim ama annem sağolsun fotoğrafları çok güzel düzenlemiş. Bir sürü fotoğraf kalabalık olduğu için bulanıktı ancak annem fotoğrafları net yapmış. Şimdi ben sizi fotoğraflarla baş başa bırakayım. Eskişehir'e yolunuz düşerse mutlaka müzeyi ziyaret edin.

Yeni bir yayında görüşmek üzere.

Hoşçakalın


9 yorum:

 1. Gayet güzel fotograflar yakalamışsın.Annen de ne güzel düzenlemiş :) Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Ne kadar çok kalıntı böyle, çok güzel. Benim de çok ilgim var. Paylaşım için teşekkürler görmüş oldum. 💃🏼

  ikizgezegen.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir şey değil. Ancak Eskişehir'e yolunuz Düşerse buraya uğrayın derim.

   Sil
 3. Tam olarak nerde acaba eskisehir e gittigimizde bende gitmek isterim 🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akarbaşı Mahallesi, Atatürk Blv., 26020 Odunpazarı/Eskişehir tam adresi bu şekilde. Zaten Eskjişehir'de bilinen bir yerde. Kime sorsanız tarif ederler. :)

   Sil
 4. Hep arkeoloji müzelerine ve böyle tarihi kalıntılara ilgim olmuştur. Ne zaman müzeye gitsem heyecan yaparım. :) Eline sağlık, güzel bir paylaşım olmuş :)

  YanıtlaSil